27 kwietnia 2021

Prof. Piekarska: jeżeli ktoś się nie chce zaszczepić, a zachoruje, to niech płaci te dziesiątki tysięcy złotych za terapię

(Fot. YouTube / Uniwersytet Medyczny w Łodzi)

Zasiadająca w Radzie Medycznej przy premierze Mateuszu Morawieckim prof. Anna Piekarska zapowiedziała w niedzielę, że przedstawi szefowi rządu pomysł dotyczący osób, które nie chcą się zaszczepić przeciwko COVID-19. Jej zdaniem takie osoby w przypadku zachorowania powinny płacić za leczenie Covid-19.

Po momencie, kiedy udostępnimy wszystkim szczepienia, powinno się wprowadzić odpłatność za leczenie COVID-19 – powiedziała prof. Piekarska na antenie TVN24. Dodała, że chętnie przedstawi swój pomysł szefowi rządu podczas posiedzenia Rady Medycznej przy premierze Mateuszu Morawieckim.

Piekarska stwierdziła, że ostatni rok sprawił, iż uzasadnionym jest rozmowa za odpłatność leczenie chorób, którym pojawieniu się zapobiegają zapewniane przez państwo szczepionki.

Tyle się zmieniło w tej pandemii, dokonaliśmy tylu rzeczy, które wydawały się niewyobrażalne półtora roku temu, że wydaje mi się, że jest najwyższy czas na to, żeby fundamentalne rzeczy, takie właśnie, jak odpłatność za leczenie chorób, przeciwko którym państwo oferuje szczepienia, a my z tego nie korzystamy, żebyśmy za to leczenie po prostu płacili sami – stwierdziła.

Ekspert uważa, że jeśli we wskazanych przez nią przypadkach pacjent się nie zaszczepi, to za prace personelu medycznego powinien płacić z własnej kieszeni. – Jeżeli ktoś się nie chce zaszczepić i jeżeli nie zachoruje, to w porządku, to jest jego sprawa. Ale jeżeli zachoruje, to niech płaci te dziesiątki tysięcy złotych za terapię, za naszą ciężką pracę i za nasze narażanie się przez półtora roku – podsumowała prof. Piekarska.

Źródło: TVN24, wp.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(116)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy