18 stycznia 2020

Profanacja na Dolnym Śląsku. Wandale zniszczyli krzyż i rozbili figury Matki Bożej i aniołów

(fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne)

W Ściegnach i w Wojanowie sprofanowano figury Matki Bożej i aniołów oraz przydrożny krzyż, który kilka lat temu parafianie odnowili z okazji 700-lecia istnienia miejscowości. Bulwersujący akt wandalizmu został zgłoszony na policję, a wierni planują zorganizowanie nabożeństwa przebłagania za grzech znieważenia.

 

Do zdarzenia doszło w małych miejscowościach na Dolnym Śląsku, w diecezji legnickiej. Nieznani sprawcy zdewastowali figury Matki Bożej, a także figury aniołów stojące wokół krzyża. Niestety wandale postanowili także zniszczyć sam krzyż, a na nim wiszącą pasyjkę ukrzyżowanego Pana Jezusa. Zniszczenia są na tyle poważne, że praktycznie niemożliwe jest odnowienie figur i krzyża.

 

– Jako parafia kilka lat temu odnowiliśmy ten krzyż, a na 700-lecie naszej miejscowości parafianie ufundowali pasyjkę. Cóż, wisiała dwa lata i właśnie została zniszczona – mówi ks. Andrzej Spelak, proboszcz miejscowej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wojanowie.

 

Sprawa zbulwersowała, a zarazem zasmuciła lokalną społeczność. Złożono już stosowne zawiadomienia na policji, a ta wszczęła postępowanie mające na celu odnalezienie sprawców profanacji. Proboszcz oraz wierni planują zorganizować nabożeństwo przebłagalne, wynagradzającej Panu Bogu za grzech znieważenia. Droga Krzyżowa w tej intencji zostanie odprawiona przed zniszczonym krzyżem.

 

 

Źródło: gosc.pl

WMa

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie