6 grudnia 2019

Profanacja w Argentynie. Feministki próbowały spalić pomnik w kształcie krzyża

(fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne)

Lewicowe aktywistki organizacji feministycznych próbowały spalić pomnik w kształcie krzyża, znajdujący się w argentyńskim mieście Salta. Budowla upamiętnia zorganizowany tam w 1974 r. kongres eucharystyczny.

 

Pomimo tego, że lewicowe aktywistki zdołały podłożyć ogień pod dolną część struktury krzyża, pożar szybko ugaszono. Grupa kilkudziesięciu kobiet tuż po podpaleniu podstawy pomnika wykrzykiwała feministyczne hasła oraz robiła sobie zdjęcia na tle płonącego krzyża. Autorki inicjatywy tłumaczyły, że akcja była „formą sprzeciwu wobec zjawiska przemocy na tle seksualnym” w Argentynie.

 

Krytykując akt wandalizmu arcybiskup Salty Mario Cargnello nazwał wydarzenie z udziałem feministek „szokującym postępowaniem” i „nielogicznym działaniem”. „Co to ma oznaczać? Jaką wiadomość ma nieść ten czyn? Co próbuje się osiągnąć takim zachowaniem?” – pytał retorycznie hierarcha, dodając, że jest zszokowany formą protestu feministek.

 

W wystosowanym komunikacie, abp Mario Cargnello przypomniał, że budowa pomnika w formie krzyża w Salcie była formą wezwania Argentyńczyków do jedności. „Ten krzyż przez lata stał się znakiem głębokich marzeń mieszkańców miasta do jedności, sprawiedliwości, gościnności oraz pokoju” – podkreślał hierarcha z Argentyny.

 

 

Źródło: KAI

WMa

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie