25 marca 2021

Program „Za Życiem” zostanie poszerzony. Będzie więcej hospicjów perinatalnych

(Fot. PCh24.pl)

Wprowadzony w roku 2016 program „Za Życiem” – powstały po odrzuceniu projektu „Stop Aborcji” i złożeniu przez rząd obietnicy podjęcia działań na rzecz ochrony życia – będzie rozszerzony.

 

O planach poinformowała Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej. Zmiany mają dotyczyć w sposób szczególny osób najbardziej potrzebujących wsparcia. Dlatego też powstaną Interdyscyplinarne Zespoły ds. Diagnostyki i Terapii Wad Dziecka w Okresie Perinatalnym i nastąpi rozbudowa sieci hospicjów perinatalnych. Ponadto usługi hospicyjne oraz o charakterze opieki paliatywnej będą nielimitowane.

 

Jak wskazała Maląg, przywołane Zespoły będą zajmowały się dziećmi z wadami perinatalnymi, ale by mogły one skutecznie działać, w każdym województwie powinno działać co najmniej jedno hospicjum perinatalna, których usługi nie będą limitowane.

 

Rząd ma też wzmocnić działania informacyjne. Powstać ma specjalny portal z infolinią. – Nasz zamysł jest taki, aby został stworzony portal informacyjny z infolinią centralną, gdzie będzie możliwość kontaktu z asystentami rodziny, z osobami, które mogą wesprzeć i przeprowadzić daną osobę przez ten trudny czas – powiedziała Maląg.

 

Miniser zapewniła, że stosowne zmiany legislacyjne są już przygotowane, zaś konkrety zostaną pokazane w pierwszym półroczu 2021.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie