16 maja 2016

Prymas Polski abp Wojciech Polak otworzył inowrocławski Marsz dla Życia

(fot. MARIAN ZUBRZYCKI / FORUM)

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego ulicami ponad 140 miast Polski przeszły Marsze dla Życia i Rodziny. W tym roku po raz piąty w ogólnopolskiej akcji wzięła udział diecezja ełcka. Uczestnikom marszu towarzyszyło hasło: „Każde życie jest bezcenne”. Uczestnicy przez swoją manifestację, zachęcali do obrony życia, tworzenia polityki prorodzinnej. Bp Jerzy Mazur zachęcając do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny w Ełku mówił, że każda rodzina potrzebuje Ducha Pocieszyciela, natomiast w Inowrocławiu Marsz otworzył abp Wojciech Polak, Prymas Polski.

– Będąc tu razem możemy głosić prawdę o życiu i rodzinie, starać się, by świętość życia była nie tylko w nas, ale i wokół nas, bo życie jest święte od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Jest święte, bo święty jest Ten, który je daje. Życie jest największym dobrem. Chcemy tę prawdę głosić i tą prawdą żyć w naszych rodzinach – mówił przed rozpoczęciem marszu w Inowrocławiu abp Wojciech Polak. Pochód jak zawsze otwierała młoda para jadąca bryczką oraz orkiestra górnicza, za którą z transparentami, balonami i biało-czerwonym hasłem „dzieci to skarb, a nie garb” podążali mieszkańcy Inowrocławia. Pochód przeszedł na skwer im. św. Jana Pawła II, gdzie odbył się rodzinny festyn.

Bardzo ciekawie było w Ełku gdzie ponad 400 osób zgromadziło się na Placu św. Jan Pawła II, aby zjednoczyć się z ogólnopolską akcją, mającą na celu zamanifestowanie swoich przekonań prorodzinnych. Zawierzając rodziny miłosierdziu Bożemu uczestnicy przeszli ulicami miasta do Ełckiego Centrum Kultury.

Organizatorzy zachęcali by wspólnie przeżyty czas był okazją do osobistych, rodzinnych i wspólnotowych przemyśleń. – Już po raz kolejny uczestniczę w Marszu dla życia i rodziny, bo integruję się z każdym, kto szanuje i troszczy się o życie. Wobec każdego życia Pan Bóg ma plan i naszym zadaniem jest chronić nawet to najwcześniejsze życie – mówiła Urszula Barszczewska, uczestniczka marszu.

Wśród uczestników był także prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz. W Ełckim Centrum Kultury prezydent powiedział do zebranych: – Dziękuję wam, że wzięliście udział w tej manifestacji wartości rodzinnych. Daliśmy świadectwo, że w rodzinie wszystko się zaczyna i wszystko co dobre pochodzi z rodziny. Dla nas rodzina jest najważniejszą wartością. Zachęcam do udziału we wszystkich działaniach na rzecz rodziny, które są organizowane w Ełku, zwłaszcza w trwających Ełckich Dniach Rodziny – zakończył Andrukiewicz.

 

Źródło: KAI

POz

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie