4 maja 2012

W sobotę 12 maja ulicami Przemyśla przejdzie marsz „Stop laicyzacji”. Jest to inicjatywa katolików świeckich wobec szerzących się ataków na Kościół oraz dyskryminacji wierzących.


Chcemy przez ten marsz wyrazić jedność z naszym abp. Józefem Michalikiem. Przez wspólne maszerowanie zaapelujemy o szacunek dla wiary katolickiej, o wolność dla mediów katolickich, opowiemy się za dorobkiem polskiej tradycji i kultury. Chcemy również wyrazić poparcie dla nauczania religii w szkołach – mówi Bernadetta Osięga z komitetu organizacyjnego marszu.

Marsz rozpocznie się o godz. 11.00 Mszą św. w kościele księży salezjanów. Później uczestnicy przejdą ul. Grunwaldzką, mostem im. Orląt Przemyskich, ul. Jagiellońską do wysokości placu na Bramie i zakończą manifestację przy pomniku bł. Jana Pawła II.

 

Organizatorzy zaprosili do uczestnictwa w marszu organizacje społeczne i związkowe, harcerzy, skautów i strzelców, młodzież szkolną, rodziny z dziećmi i wszystkich ludzi dobrej woli. Zachęcają do wzięcia ze sobą flag i transparentów oraz wiosennych kwiatów.

 

 

KAI

luk

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie