11 marca 2020

Przerażające! Hołownia żąda nakazu Komunii Świętej na rękę

(Szymon Hołownia, fot. Lukasz Dejnarowicz/FORUM)

Szymon Hołownia, który niemal stracił głos w trakcie wystąpień publicznych zapewniając, że jest za całkowitym rozdziałem Kościoła od państwa, teraz postanowił zażądać od polskiego Episkopatu, by ten… nakazał udzielanie Komunii Świętej na rękę.

 

Hołownia napisał o tym na Twitterze, oznaczając we wpisie Episkopat. W ten sposób usiłuje wywrzeć na polskich biskupach presję, by ci nakazali udzielania Komunii Świętej na rękę, czyli wzięli na siebie odpowiedzialność za możliwą profanację Najświętszego Sakramentu.

 

 

 

Szymon Hołownia od kilku miesięcy ubiega się o urząd prezydent Rzeczpospolitej. Wielokrotnie podkreślał, że opowiada się za całkowitym rozdziałem Kościoła od państwa. A ten, zdaje się, przewiduje, że państwo nie powinno wtrącać się w przestrzeń zarezerwowaną właśnie dla Kościoła, czyli na przykład przyjętych przepisów liturgicznych. Hołownia, jako kandydat na prezydenta, nadał swojemu żądaniu charakter nacisku o charakterze politycznym, czyż nie?

 

Miejmy nadzieję, że polscy biskupi nie ugną się pod neurotycznym apelem Hołowni, który wyraźnie stracił rezon, gdy dowiedział się, że w Polsce 27 osób jest zarażonych koronawirusem. Jego propozycja, skierowana w stronę Kościoła w Polsce wskazuje też, że nie ma żadnego innego pomysłu na walkę pandemią oprócz wywoływania do tablicy duchownych i licznych, niezrozumiałych deklaracji. 

 

 

Źródło: twitter

ged

 

 

Polecamy również:

Szymon Hołownia ma nowy pomysł na walkę z wirusem: rząd ma prawo zamknąć kościoły

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie