31 marca 2021

Puerto Rico: kary za terapię konwersyjną. To kryminalizacja katolickiej nauki o seksualności

(źródło: pixabay.com)

W lewicowym senacie Puerto Rico pojawił się projekt zakazujący terapii, które mogłyby „zmienić orientację seksualną lub tożsamość płciową jednostki”. Biskup Fernández Torres alarmuje, bo kryminalizacja terapii konwersyjnej oznacza kryminalizację katolickiej nauki o seksualności.

 

Projekt PS 184 zakazuje terapii, które mogłyby „zmienić orientację seksualną lub tożsamość płciową jednostki”. Dokument odzwierciedla ostatnie wysiłki prawne znane z Kanady, Australii, Stanów Zjednoczonych. Proponowane przez lewicowych polityków rozwiązanie zakłada sankcje nie tylko na specjalistów zajmujących się zdrowiem psychicznym, ale także dla rodziców. Terapia konwersyjna traktowana jest w prawie karnym jak wykorzystywanie seksualne dzieci czy handel ludźmi.

 

Rodzice, którzy podejmą „jakiekolwiek wysiłki”, aby zmniejszyć pociąg seksualny swoich dzieci do osób tej samej płci lub ograniczyć wyrażanie przez dziecko tożsamości seksualnej, będą ścigani na mocy ustawy 246-2011 o wykorzystywaniu dzieci – wyjaśnił bp Fernández Torres. Jak dodał, rodzice katoliccy mogą spotkać się z karami zarezerwowanymi dla przestępstw takich jak napaść seksualna na dziecko, a to m.in. oznacza utratę prawa do opieki.

 

Co stanie się z rodzicem, który zapyta syna lub córkę, dlaczego tak myśli lub czuje, zamiast od razu powiedzieć: „żyj tak, jak chcesz?” – zapytał biskup. – Co stanie się z ojcem, który pójdzie ze swoimi dziećmi do kościoła, gdzie otrzymają naukę Katechizmu o rodzinie naturalnej i stworzeniu Bożym? Czy zostanie za to uznany za sprawcę przemocy wobec dzieci? – mówił biskup.

 

Jak dodał hierarcha, jedynym możliwym działaniem dozwolonym przez prawo będzie wspieranie dziecka w życiu w orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej innej niż naturalna.

 

Źródło: dorzeczy.pl

MA

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(7)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie