30 marca 2021

Race, dym i rynsztokowy transparent. Napaść lewaków na kościół w centrum Warszawy

(Fot. Twitter )

Środowiska lewicowe szczycą się w mediach społecznościowych profanacją kościoła pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela w centrum Warszawy. Miejscowi anarchiści rozpalili przed wejściem do świątyni race i zawiesili na rusztowaniu baner z wulgarnym napisem.

 

 

Napaść nastąpiła we wtorek po południu. Światła z rac i gęsty dym, które pojawiły się tuż przy kościele przypominały obrazki z południowoamerykańskich miast, gdzie lewicowe bojówki nie niepokojone przez służby odpowiedzialne za porządek publiczny raz po raz urządzają antykatolickie „festiwale” pogardy i agresji.

 

Podobną bezkarnością cieszy się skrajna lewica w Polsce. Dowodzą tego znikome reakcje wymiaru sprawiedliwości na serię prowokacji, profanacji i ataków dokonanych od jesieni wobec katolickich świątyń.

 

Jak pisze portal TVP Info, wtorkowa napaść nie przyniosła strat materialnych, nikt też nie ucierpiał z powodu lewackiej akcji. Trudno nie zauważyć jej wymiaru symbolicznego. Wobec bierności służb wojujący (dosłownie) antyklerykałowie chcą przenieść anarchistyczna rewolucję na polskie ulice.

 

 

„Piękna akcja! ORDO IURIS WYP*******Ć!” – napisała w social mediach Warszawska Federacja Anarchistyczna. 

 

Twitterowy profil Strajku Kobiet opatrzył fotograficzną ilustrację napaści komentarzem: „Tak na dobrą noc. „Ordo Iuris wy…..ć” zawisło dzisiaj na kościele Zbawiciela w Warszawie. Jest duch w narodzie. I ładne zdjęcie tak btw. Fot. za fb Kuby Wątłego”.  

 

 

 

Wiceprezes instytutu Ordo Iuris Tymoteusz Zych zapowiedział, że prawnicza organizacja nie pozostawi napaści bez reakcji.  

 

 

 

Źródła: DoRzeczy.pl, Twitter, PCh24.pl

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(49)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy