22 sierpnia 2019

Radni Lublina i Zamościa przeciwko atakom na abp. Jędraszewskiego. We wrześniu głosowania

(Źródło: Archidiecezja Krakowska / flickr.com)

Lubelscy samorządowcy chcą, aby 5 września Rada Miasta zagłosowała za napisanym przez nich „sprzeciwem wobec nieuzasadnionych ataków na metropolitę krakowskiego” – informuje „Dziennik Wschodni”. To reakcja na incydent, jaki miał miejsce podczas wyborów Mr Gay Poland 2019 w Poznaniu, kiedy jeden z uczestników trzymał w rękach kukłę ze zdjęciem abp. Jędraszewskiego i imitował poderżnięcie mu gardła.

 

W obronie krakowskiego metropolity chcą stanąć radni PiS z Lublina. – Wykorzystał to swoje uprawnienie i obowiązek mówiąc o ideologii, która próbuje się wciskać we wszystkie sfery naszego życia. Pokazuje jak bardzo środowiska, które poczuły się wywołane do tablicy jego wypowiedzią, prezentują postawę daleką od tolerancji, postawę agresji i nienawiści – mówi radny Tomasz Pitucha.

 

W projekcie stanowiska napisanym przez radnych PiS czytamy, że „szczególne zaniepokojenie budzą manifestacje nawołujące do fizycznej przemocy” wobec duchownego. Radni stwierdzają ponadto, że „zachowania te przypominają czasu komunizmu, który jak czerwona zaraza doprowadził rękoma swoich oprawców do śmierci wielu duchownych wychowujących do wolności i odważnego przeciwstawiania się komunistycznemu złu”.

 

Jak podaje „Dziennik Wschodni”, głosowanie w obronie abp. Jędraszewskiego w poniedziałek ma się odbyć również w Zamościu. Pod obrany poddany ma być projekt uchwały mówiący, że „Rada Miasta Zamość popiera stanowisko i jasno sformułowaną naukę ks. abp. Marka Jędraszewskiego”. W uzasadnieniu projektu czytamy, że wypowiedź duchownego była „wyrazem odwagi i głębokiej troski o kondycję duchową Polaków”.

 

Źródło: dorzeczy.pl, „Dziennik Wschodni”

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie