23 grudnia 2017

Radykalny krok Izraela! Państwo żydowskie opuści ważną organizację międzynarodową

Systematyczne ataki na państwo żydowskie” są powodem wystąpienia Izraela z UNESCO. Jak powiedział rzecznik izraelskiego resortu spraw zagranicznych Emmanuel Nahshon, stanowcza decyzja jest związana z prowadzonymi przez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury „próbami odłączenia żydowskiej historii od ziem Izraela”.

 

List zawierający rezygnację Izraela z członkostwa w UNESCO zostanie przekazany tej agendzie ONZ pod koniec roku 2017. Państwo żydowskie ma przestać być członkiem organizacji do końca roku 2018.

 

Już w czwartek premier Izraela Benjamin Netanjahu określił ONZ mianem „domu kłamstw”. Właśnie wtedy Organizacja Narodów Zjednoczonych głosowała nad rezolucją wzywającą Stany Zjednoczone do rezygnacji z uznania Jerozolimy za stolicę państwa żydowskiego.

 

Niedawna decyzja prezydenta Donalda Trumpa wywołała poruszenie na świecie oraz oburzenie i reakcje zbrojne świata islamskiego. Aby nie zaogniać i tak napiętej sytuacji na Bliskim Wschodzie w ONZ uchwalono przeważającą większością głosów rezolucję skierowaną do USA. Zawiera ona apel o powstrzymanie się od realizacji decyzji Trumpa. Dokument nie ma jednak mocy prawnej.

 

Zdaniem Izraela UNESCO i cała ONZ umniejsza związki Jerozolimy i biblijnego Hebronu.

 

Wcześniej niż państwo żydowskie decyzję o opuszczeniu UNESCO ogłosili Amerykanie. USA przestanie być członkiem agendy 31 grudni roku 2017. Zdaniem Waszyngtonu organizacja ma antyizraelskie uprzedzenia. Stany Zjednoczone przestały finansowego wspierania ONZ ds. Oświaty, Nauki i Kultury gdy organizacja przyjęła w swoje szeregi Palestynę. UNESCO jako pierwsza z agend ONZ przyznała Palestyńczykom pełne członkostwo (w październiku 2011 roku). Zanim do tego doszło Amerykanie grozili wstrzymaniem finansowania UNESCO. Wcześniej USA wpłacało do organizacji 22 proc. jej budżetu.

 

 

Źródło: rfm24.pl

MWł

 

 

Polecamy również tekst pt. Jerozolima uznana za stolicę. Efekt herezji chrześcijańskiego syjonizmu?

Aby przeczytać artykuł wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie