9 października 2016

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” oskarża autorów projektu „Stop aborcji”

(Tomasz Sakiewicz. Fot.Filip Blazejowski / Gazeta Polska / Forum)

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz oskarżył inicjatorów obywatelskiego projektu nowelizacji zapewniającej pełną ochronę życia o zamiar sprowokowania antyrządowej rebelii środowisk lewackich.

 

W krótkim artykule zamieszczonym na łamach „Gazety Polskiej Codziennie” publicysta wprost zarzucił komitetowi „Stop aborcji” chęć zantagonizowania ruchów obrony życia z Prawem i Sprawiedliwością.

„Manewr był prosty: do projektu obywatelskiego wprowadzano tak radykalne zapisy, że nawet Kościół nie był w stanie ich poprzeć. Kościół nigdy nie domagał się karania kobiet, a projekt obywatelski tak. (…) Analiza sytuacji upewniła z kolei kierownictwo PiS-u, że ustawa ma inny cel niż obronę życia” – czytamy w tekście.

Tomasz Sakiewicz uznał, iż radykalny rzekomo zapis zakładający niewyłączanie a priori spośród podlegających ewentualnej karze żadnej spośród grup winnych zabójstwa dziecka nienarodzonego, spowodował radykalizację lewicy i opozycji, a także przestrach części środowisk pro-life. Autor artykułu posunął się nawet do stwierdzenia, że „zwolennicy całkowitej liberalizacji aborcji, eutanazji i związków homoseksualnych” byli bliscy przejęcia władzy!

Tekst czołowego redaktora mediów związanych z obozem Prawa i Sprawiedliwości nie jest jedynym głosem utrzymanym w tym tonie. Nie poparta żadnymi dowodami narracja o zamierzonej akcji skierowanej przeciwko rządowi Beaty Szydło pobrzmiewa od dłuższego czasu, nasiliła się jednak w ostatnich dniach.

 

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”/niezalezna.pl

RoM

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie