22 listopada 2021

Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi brał udział w ekumenicznym nabożeństwie LGBT

W Łodzi odbyły się Dni Tolerancji, zorganizowane przez Stowarzyszenie Tęczowi Społecznicy. W ramach inicjatywy odprawiono między innymi nabożeństwo ekumeniczne. Przewodniczył mu protestancki pastor Roman Pracki, ale obecny był również ksiądz katolicki Sławomir Sosnowski – rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

Tak zwane Dni Tolerancji w Łodzi odbywały się z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji, które ustanowiła ponad 20 lat temu Organizacja Narodów Zjednoczonych. W ramach łódzkich Dni odbywało się wiele różnych przedsięwzięć; między innymi debaty na temat projektu „Stop LGBT” Fundacji Życie i Rodzina Kai Godek.

Jednym z kluczowych punktów było jednak nabożeństwo, które odbyło się w niedzielę 14 listopada w jednym z łódzkich hoteli. Na ekumenicznych obrzędach nie zabrakło między innymi tęczowej flagi. Nabożeństwu przewodniczył dr Roman Pracki, który pracuje jako duchowny wspólnoty ewangelicko-augsburskiej. Przy stole, przy którym odbywało się nabożeństwo, obecny był rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, ks. dr Sławomir Sosnowski. Kapłan modlił się razem z zebranymi w sali ozdobionej emblematami LGBT.

Wesprzyj nas już teraz!

Nabożeństwu organizatorzy nadali specjalne hasło, które brzmiało: „Pamiętaj! Bóg kocha Ciebie, takiego, jakim Cię stworzył”.

Jak napisano w informacji o całym wydarzeniu, nabożeństwo zostało pomyślane jako element dyskusji w ramach Synodu o Synodalności, który rozpoczął się w październiku na całym świecie.

W archidiecezji łódzkiej na otwarciu Synodu o Synodalności, na osobiste zaproszenie abp. Grzegorza Rysia, uczestniczył Marek Izdebski, który we wspólnocie ewangelicko-reformowanej pełni funkcję „biskupa”.

Źródła: facebook, PCh24.pl

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(71)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez