14 września 2015

W minionym tygodniu media elektroniczne obiegł film na którym węgierska operatorka, Petra Laszlo, zaatakowała imigrantów podczas kręcenia o nich materiału. Pracownica prawicowej stacji N1TV szybko pożegnała się z posadą, bo podłożyła nogę przybyszowi. Okazuje się jednak, że przeszłość jej „ofiary” wiąże się z Frontem an-Nusra, filią Al-Kaidy.

 

Oczywiście operatorka węgierskiej stacji N1TV zachowała się niegodnie, ale okazuje się, że dziennikarka powaliła na ziemię… islamistę. Tożsamość mężczyzny ustalili administratorzy facebookowego profilu „This is Christian Syria”.

 

Uchodźca zaatakowany przez Petrę Laszlo przemierzał Europę z wielkim plecakiem, w przedartych dżinsach, przyniszczonej kurtce i z dzieckiem na ramieniu. Jednak w swojej ojczyźnie był na tyle bogaty, by korzystać z mediów społecznościowych. Na Facebooku dumnie prezentuje się w ciemnych okularach przeciwsłonecznych, w gustownej koszuli i turbanie. To jednak nie wszystko. Mężczyzna umieszczał na swoim profilu dwa symbole świadczące o jego sympatiach: flagę Wolnej Armii Syrii i… Dżabhat an-Nusra, syryjskiej filii Al-Kaidy.

 

Nagranie ze zdarzenia obiegło świat. Tożsamość „ofiary” węgierskiej operatorki została szybko ustalona. Mężczyzna na skutek zainteresowania mediów i Internautów, postanowił usunąć swój profil na Facebooku.

 

Źródło: facebook.com – „Pro Christianis” / „This is Christian Syria”

MWł

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie