9 września 2017

Robert Winnicki: UE pęka. Polska powinna przygotowywać POLEXIT-owy scenariusz

(Źródło: PCH TV)

Każdy jasno myślący obserwator życia publicznego zauważa, że Unia Europejska pęka, a wciąż podejmowana przez rządzących retoryka jedności europejskiej faktycznie nie istnieje. Wśród obywateli rośnie też poparcie dla wyjścia Polski z UE. I na taki scenariusz rząd powinien się przygotować – ocenił poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego.

 

Wysokie poparcie Polaków dla uczestnictwa w Unii Europejskiej powiązane jest – w dużej mierze propagandowo – z korzyściami materialnymi, czy swobodą przepływu przez granicę. To się jednak zmienia i sondaże pokazują, iż duża część Polaków jest skłonna wystąpić z Unii, gdyby narzuciła nam ona, przyjmowanie imigrantów –  zaznaczył poseł Winnicki, goszczący na antenie Radia Maryja.

 

Jego zdaniem, polski rząd powinien być przygotowany na wyjście z Unii Europejskiej. Stąd istnieje potrzeba stworzenia „własnej siły we wszystkich dziedzinach”. – Polski rząd powinien dziś przygotowywać scenariusz POLEXIT-owy (…). Jako Polska powinniśmy mieć świadomość, że dotychczasowy ład międzynarodowy wali się pod każdym kątem. Za dekadę będziemy mieli zupełnie inny porządek w Europie i na świecie. Jako poważne państwo musimy mieć swoją siłę gospodarczą, militarną, dyplomatyczną oraz mieć świadomość, że na tę siłę, albo jej brak, będziemy skazani –  mówił.

 

Zdaniem Winnickiego, nie można też wykluczyć, że w przyszłości do Polski przyjadą rdzenni mieszkańcy europejskich krajów i będą chcieli tu zamieszkać, bo „tu jest jeszcze Europa”. – Unia Europejska chce rozbić spoistość etniczną, kulturową i religijną społeczeństw Europy po to, żeby stworzyć multikulturalny kogel-mogel i na tej bazie zbudować liberalny reżim – mówił poseł. Jak dodał, od kilkudziesięciu lat „forsowany jest projekt kosmopolitycznej, liberalnej, multikulturalnej, lewackiej federacji – europejskiego superpaństwa”, które będzie łamać opór narodów Europy. Projekt natrafił jednak silny opór, a w czasach kryzysu – mimo trwającej od lat indoktrynacji – okazuje się, że „uczucia narodowe wśród ludzi są bardzo silne”.

Źródło: radiomaryja.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie