6 maja 2012

Rosja: demonstracje przeciwko Putinowi

(fot. Kommersant / FORUM)

W wielu miastach federacji odbyły się dzisiaj protesty przeciwko sfałszowaniu wyniku wyborów i objęciu prezydentury przez Władimira Putina. Akcja odbywała się pod hasłem „Marsz Milionów”.

 

Według informacji przekazywanych przez rosyjskie media, demonstracje w Chabarowsku, Władywostoku, Rostowie, Smoleńsku i innych miastach nie były zbyt liczne. Według opozycji, odpowiedzialność ponoszą za to władze utrudniające komunikację. W stolicy czynniki rządowe zaplanowały też kontrmanifestację, na której to Rosjanie mają dać wyraz poparcia dla Putina i zmiany na szczytach władzy.

 

Opozycjoniści zgromadzili się w Moskwie na placu Bolszaja Jakimanka, w ramach protestu przeciwko sfałszowaniu wyborów nosili białe wstążki przypięte do ubrań. Służby bezpieczeństwa nie dopuściły jednak manifestujących w pobliże Kremla. Zatrzymano obecnych na marszu liderów opozycji: Borysa Niemcowa, Aleksieja Nawalnego i Siergieja Udalcowa.

 

Źródło: tvp.info

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie