27 grudnia 2013

Rosja się zbroi. Putin chwali się wzmocnieniem armii

(fot.Nikolsky Alexei/ITAR-TASS )

Prezydent Władimir Putin ogłosił w czwartek, że potencjał obronny Federacji Rosyjskiej uległ znaczącemu zwiększeniu. Ma to być zasługą wejścia do służby okrętów podwodnych klasy „Borej” oraz rozlokowania nowych rakiet balistycznych.

Jak wiecie, niedawno wszedł do służby nowy okręt podwodny – krążownik rakietowy. Teraz przystąpiliśmy do instalowania na dyżurze bojowym pierwszych kompleksów rakietowych nowej generacji odpalanych z silosów lądowych. To wielkie wydarzenie w życiu kraju. Oznacza wzmocnienie potencjału obronnego Rosji – stwierdził rosyjski prezydent w trakcie spotkania z członkami rządu.

W 2020 okręty klasy „Borej” mają stanowić podstawę morskich sił strategicznych Federacji Rosyjskiej. W tym projekcie Rosjanie zastosowali pędnik wodno odrzutowy, inżynierowie skoncentrowali się także na zmniejszeniu wykrywalności jednostek. Okręty tej klasy mają przenosić nowe rosyjskie rakiety Buława wyposażone w głowice jądrowe. W przeszłości testom Buławy towarzyszyły liczne awarie – dziennikarze spekulowali, że poskutkuje to zawieszeniem całego projektu.

Z kolei we wtorek miały miejsce testy nowej międzykontynentalnej wielogłowicowej rakiety balistycznej Jars. Niewiele wiadomo o tym projekcie. Rosjanie twierdzą, że te rakiety przez kolejnych 10 lat będę przełamywać wszelkie systemu obrony i są nie do zestrzelenia. Mają się one stać podstawą rosyjskich lądowych sił rakietowych.

Źródło: polskieradio.pl

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie