18 lutego 2014

Rosja zacieśnia współpracę z Egiptem

(fot.ITAR-TASS/ Mikhail Pochuyev)

W trakcie posiedzenia ministrów obrony i spraw zagranicznych Rosji oraz Egiptu przedstawiciele obu państw zaplanowali kolejne spotkanie. Tym razem 28 marca do Moskwy przybędą ministrowie egipscy odpowiedzialni za politykę gospodarczą i stosunki handlowe.

 

Podczas specjalnego posiedzenia ministrowie „szczegółowo omówią  perspektywy wszechstronnego rozwoju stosunków rosyjsko-egipskich, w tym kwestię wspierania funkcjonowania komisji rosyjsko-egipskiej w sprawie handlu i współpracy gospodarczej”.

 

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow i jego egipski odpowiednik Nabil Fahmy, rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu i egipski szef resortu obrony Abdel Fattah Said El Sisi podczas ostatniego spotkania, które odbyło się ponad tydzień temu (podpisano wtedy m. in. umowę wojskową o wartości ponad 3 mld dol.), postanowili przyspieszyć prace przygotowawcze w sprawie umów międzyrządowych o współpracy wojskowo-technicznej.

 

„Ministrowie potwierdzili – jak napisano w komunikacie końcowym – poszanowanie  zasady suwerenności państwowej. Potępili ingerencję zewnętrzną w sprawy wewnętrzne jakiegokolwiek kraju i wezwali do rozwiązania wszystkich istniejących problemów oraz sytuacji kryzysowych wyłącznie środkami pokojowymi”.

 

Przedstawiciele obu państw „potępili także terroryzm we wszystkich jego formach i przejawach  niezależnie od jego motywów”. Podkreślili, że terroryzm nie powinien być związany z żadną religią, kulturą lub grupą etniczną. Zapowiedzieli współpracę w zakresie jego zwalczania, podobnie jak piractwa, przestępczości zorganizowanej, handlu narkotykami i nielegalnej imigracji.

 

 

Źródło: Yahoo.com AS

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie