28 września 2012

Rosyjskie media o ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej

(fot.wikimedia.commons)

Reakcja rosyjskich mediów na sprawę zamiany ciał ofiar katastrofy smoleńskiej opiera się przede wszystkim na lansowaniu tezy, że Polacy podejrzewają, iż w Smoleńsku doszło do zamachu.


Rosyjskie media zdawkowo informują o samej zamianie ciał ofiar katastrofy. Jeden z portali podał nawet, że do skandalu mogło dojść na skutek „niezgodności w dokumentach rosyjskich specjalistów”. Zaraz jednak dziennikarz portalu dodaje, że „ich zasadnicze tezy nie zostały podważone”.

 

Zainteresowani tym, co dzieje się wokół katastrofy smoleńskiej, mogą przeczytać też o snutych przez polskie media teoriach. „Polskie media aktywnie wyolbrzymiały wersję, jakoby zostali oni dobici przez rosyjskie specjalne” – czytamy. Relację tę kończy inna „polska sensacja” o tym, że podmieniona została przez stronę rosyjską ręka prezydenta Kaczyńskiego, gdyż „nie znaleziono oryginału”.

 

Media w Rosji aktywnie relacjonują też spór jaki toczą politycy o wyniki ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie