30 stycznia 2015

Rosyjskie władze ostrzegają media przed obrażaniem muzułmanów

(©Francois Lafite/Wostok Press / FORUM)

Rosyjska Federalna Służba ds. Kontroli Mediów i Publikacji (Roskomnadzor) wystosowała oficjalne ostrzeżenia dla kilku rosyjskich mediów za zamieszczenie – w różnej formie –  publikacji obrażających muzułmanów.

 

Ostrzeżenie związane jest także z przedrukowywaniem karykatur Mahometa z „Charlie Hebdo”. Roskomnadzor powołuje się na artykuł 11. ustawy „o podżeganiu do konfliktów na tle religijnym i nienawiści społecznej”. Największa kara spotkać może gazetę „RBK”. Na razie jednak ten biznesowo-gospodarczy dziennik ukazuje się w normalnym trybie.

 

Ponadto z karami pieniężnymi lub nawet czasowym zakazem publikacji muszą liczyć się wydawcy portali internetowych lenizdat.ru, wydań elektronicznych „Wek”, InterNowosti.ru, BK Press oraz kurier-media.ru.

 

Lenizdat.ru informował, że na jego stronie internetowej jest już dostępne całe wydanie tygodnika „Charlie Hebdo” (numer o rekordowym nakładzie wydany po ataku na redakcję). Roskomnadzor dał portalowi dziesięć dni na rezygnację z publikacji całego numeru francuskiego tygodnika lub też opatrzenie e-wydania „Charlie Hebdo” odpowiednim komentarzem. Następnie portal, podobnie jak pozostałe wymienione media, miał poinformować o swoich krokach odpowiedni organ Służby ds. Kontroli Mediów i Publikacji.

 

Portal www.kurier-media.ru otrzymał oficjalne ostrzeżenie za opublikowanie artykułu o wymownym tytule „Tygodnik Charlie Hebdo ściągać z Internetu mogą już nawet 17-latkowie”.

 

Źródło „Interfax-Religia”

ChS

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie