14 czerwca 2012

Ruch Palikota wskazuje winnych zamieszek w Warszawie – katolicy i narodowcy

(fot.Wistula/commons/GNU/creative)

Partia Janusza Palikota wystosowała list do Ambasadora Federacji Rosyjskiej Alexandra Alekseeva. Za „wydarzenia” towarzyszące meczowi Polska – Rosja obwinia „bandytów inspirowanych przez PiS, Radio Maryja i Solidarnych 2010”.

 

„Całe polskie społeczeństwo w obliczu zaistniałej sytuacji jest postrzegane przez pryzmat kilkunastoosobowej grupy bandytów, inspirowanych przez środowisko związane z PiS, Radio Maryja oraz Solidarni 2010. Reprezentują oni niewielką część polskiego społeczeństwa o skrajnych poglądach narodowo katolickich” – czytamy w pełnym absurdów oświadczeniu. Politycy Ruchu Palikota kończą swój list w peerelowskim stylu: „Wierzymy, że wczorajsze wydarzenia nie zaprzepaszczą niekwestionowanej przyjaźni oraz współpracy między naszymi krajami”.

 

Partia Palikota zorganizowała również konferencję prasową w Sejmie, poświęconą wydarzeniom w Warszawie. Poseł RP Wojciech Penkalski mówił o retoryce nienawiści stosowanej przez środowiska prawicowe, która doprowadziła do zamieszek. Tymczasem sam Penkalski był w przeszłości karany za pobicie, groźby i wymuszenie rozbójnicze. Spędził ponad 2 lata w więzieniu.

 

 

Marcin Musiał


{galeria}

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie