2 maja 2020

Rumunia: Bluźniercze plakaty z lekarzami jako świętymi

(Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay.com )

Na ulicach i placach Rumunii zorganizowana została na szeroką skalę kampania billboardowa, ukazująca lekarzy i pielęgniarki walczących z pandemią jako świętych z aureolami w kształcie wirusa.

 

Plakaty, które już na początku tygodnia zaczęły masowo pojawiać się w Bukareszcie i innych dużych miastach, na swój sposób prowokują także samych medyków. Znajdujące się na nich hasła przekonują bowiem, że „sami lekarze nie uważają się za świętych i nie mają zamiaru prosić o jakiekolwiek wsparcie finansowe”.

 

Zaprotestowała Rumuńska Cerkiew Prawosławna, której rzecznik, Vasile Banescu oświadczył, że „bluźniercza kampania autorstwa międzynarodowej agencji reklamowej McCann Worldgroup we współpracy z rumuńską artystką Wandą Hutirą jest wizualnym nadużyciem ikonografii chrześcijańskiej”. – Kampania świadczy jedynie o ignorancji jej twórców. Prowadzona jest w bardzo złym guście i nieudolnie próbuje karykaturować zasady naszej wiary – nie krył oburzenia Banescu.

 

Władze Bukaresztu szybko zareagowały na zdecydowane protesty, obiecując niezwłoczne usunięcie billboardów.

 

W ponad 20 milionowej Rumunii odnotowano 12 tysięcy przypadków zakażenia Covid-19. Oficjalne statystyki przypisują chorobie wywołanej koronawirusem blisko 700 zgonów.

 

 

ChS

Źródło: „The New York Times”

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie