29 marca 2020

Rząd na pandemicznym froncie: wkrótce nowe obostrzenia

(Fot. Piotr Drabik from Poland [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)] )

Wicepremier Piotr Gliński zapowiedział rychłe wprowadzenie przez rząd pod sztandarem walki z koronawirusem kolejnych społecznych restrykcji. Chociaż – jak mówią dane, które przytoczył – 90 procent społeczeństwa podporządkowało się dotychczasowemu reżimowi, z powodu pozostałej części w najbliższym czasie wdrożone zostaną nowe ograniczenia.

 

Zapowiedź nowego „przykręcenia śruby” znalazła się w niedzielnej rozmowie z wicepremierem na antenie telewizji Polsat News.

 

Ten wirus się rozprzestrzenia mimo wprowadzonych restrykcji. Myślę, że te restrykcje będą musiały być jeszcze poważniejsze. Sytuacja jest poważna, czeka nas trudny czas, nie wiadomo kiedy on się skończy. Musimy być wszyscy odpowiedzialni – stwierdził Piotr Gliński.

 

Izolacja musi być zachowywana w sklepach, w miejscach pracy, w środkach komunikacji publicznej. (…) Musimy pamiętać, że to jest wyjątkowy czas – dodał minister kultury. Zwrócił on uwagę na „dość duże zbiorowiska osób w różnych miejscach publicznych”.

 

Będziemy musieli najprawdopodobniej wprowadzić jeszcze bardziej rygorystyczne, administracyjne przepisy. (…) Musimy wprowadzić obostrzenia administracyjne w miejscach pracy, w sklepach. Nie możemy łamać tych zasad, o których mówimy. Musi być ten dystans 1,5 metra odległości – stwierdził wicepremier.

 

Piotr Gliński przyznał, że według danych posiadanych przez władze, „ponad 90 procent [z nas] zachowuje się odpowiedzialnie”.

 

Czy obostrzenia pojawią się w przyszłym tygodniu? – spytała reporterka stacji.

 

One będą szybciej – brzmiała odpowiedź.

 

 

 

Źródło: Polsat News

RoM

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

  

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie