28 kwietnia 2021

Rząd zezwala na minimalnie większą liczbę wiernych w kościołach

(Fot. Pixabay)

Od 4 maja zwiększy się limit osób mogących uczestniczyć w nabożeństwach w kościołach z 1 osoby na 20 m kw., do 1 osoby na 15 m kw. – zapowiedzieli w środę premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski. Rządzący poinformowali również, że rekomendują odprawianie ceremonii ślubnych i pierwszokomunijnych na świeżym powietrzu.

W sprawie przygotowania uroczystości pierwszych komunii św. większość diecezji w Polsce wydała w minionych tygodniach stosowne komunikaty. Wskazano w nich, że z powodu pandemii powinny odbywać się z tym roku w małych grupach lub indywidualnie, w porozumieniu z rodzicami, przy zachowaniu przepisów sanitarnych.

Według proboszcz archikatedry warszawskiej św. Jana Chrzciciela ks. prał. Bogdana Bartołda sama zmiana limitów nie jest znacząca. – Do naszej świątyni wchodzi obecnie 80 osób. Po zmianach w liturgii będzie mogło uczestniczyć tylko dwadzieścia osób więcej, czyli 100. Nie są to duże różnice, a przy mniejszych świątyniach, to może być zaledwie kilka osób więcej – ocenił ks. prał. Bartołd.

Dodał, że „z powodu pandemii wciąż dużo ludzi nie korzysta z Mszy Świętej czy sakramentów”. – Myślę, że na razie znacząco to się nie zmieni, zwłaszcza, jeśli chodzi o ludzi starszych – powiedział duchowny.

 

Źródło: GazetaPrawna.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(13)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy