4 czerwca 2021

Rzecznik KEP upomina się o katolików. Jego zdaniem obowiązujące limity w kościołach budzą wątpliwości

(fot. wikimedia.org)

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ stwierdził, że decyzja polskich władz odnośnie utrzymania limitu wiernych (1 osoba na 15 m2) w kościołach, która ma związek z tzw. pandemią koronawirusa budzi wątpliwości. Jego zdaniem wobec luzowania obostrzeń w innych dziedzinach życia społecznego takie same kroki powinny zostać podjęte w przypadku polskich katolików.

Ks. Gęsiak podkreślił w wypowiedzi udzielonej PAP, że polscy biskupi są zdziwieni, iż w planie odmrażania kraju i łagodzenia restrykcji sanitarnych nie uwzględniono kościołów i miejsc kultu. – Wiele osób wierzących w Polsce, w poczuciu pewnej niesprawiedliwości, pytało o tę sprawę zarówno mnie, jak i wielu biskupów – powiedział.

Rzecznik KEP poinformował również, o liście, jaki w tej sprawie wysłał już 24 maja do Premiera Morawieckiego Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki. Miały znajdować się w nim konkretne propozycje zmniejszenia ograniczeń dotyczących liczby osób w budynkach i innych obiektach kultu religijnego. Jak zaznaczył ks. Gęsiak „nie mamy żadnych sygnałów, by ta prośba została uwzględniona”.

Mając na uwadze luzowanie obostrzeń w innych dziedzinach życia społecznego, wydaje się, że pozostawianie rygoru 1 osoby na 15 m2 w kościołach budzi pewne wątpliwości – podsumował rzecznik Episkopatu.

 

Źródło: GazetaPrawna.pl

TK

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(34)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy