18 listopada 2019

Rzecznik rządu tłumaczy potrzebę zniesienia 30-krotności składki na ZUS: budżet się nie dopnie

(FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/FORUM)

Jeżeli projekt w sprawie zniesienia 30-krotności składki na ZUS nie przejdzie, trzeba będzie zmodyfikować projekt budżetu państwa – powiedział w niedzielę na antenie Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller (PiS).

 

Chodzi o przygotowany przez posłów PiS projekt ustawy zakładający wzrost wpływów do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych na poziomie co najmniej 7,1 mld zł w skali roku. Sejm ma zająć się tym projektem w nadchodzącym tygodniu.

 

My ten projekt założyliśmy przed wyborami – trzeba to wyraźnie podkreślić – w projekcie budżetu państwa. Jest założenie w projekcie budżetu państwa. Jeżeli projekt nie przejdzie, trzeba będzie zmodyfikować wtedy projekt budżetu państwa. W tej chwili w projekcie budżetu te wpływy się znajdują, w związku z tym konsekwentnie realizujemy to, co zapowiadaliśmy przed wyborami – tłumaczył Müller. Dodał, że „to nie jest żadna niespodzianka, że po wyborach PiS pokazuje ten projekt”.

 

Projekt krytykuje koalicjant PiS ze Zjednoczonej Prawicy – Porozumienie Jarosława Gowina. W sobotę zarząd krajowy ugrupowania skupionego wokół wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego podjął uchwałę zobowiązującą posłów i senatorów tego ugrupowania, aby nie popierali projektu ws. zniesienia 30-krotności składki. Proponowane zmiany krytykują również Koalicja Obywatelska oraz Konfederacja. Lewica ma opracować wspólne stanowisko w sprawie projektu.

 

Źródło: Polsat News

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie