19 czerwca 2019

„Rzeczpospolita Europejska”, rezygnacja z państw narodowych. Takiej Polski chce poseł PO-KO

(fot. Tomasz Leśniowski [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)])

Krzysztof Mieszkowski, poseł Platformy Obywatelskiej – Koalicji Obywatelskiej uważa, że musimy zrzec się państw narodowych na rzecz europejskiego superpaństwa. Dodatkowo, były dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu sprzeciwiając się obecności nazistowskich symboli w przestrzeni publicznej, nie widzi problemu z noszeniem symboli sierpa i młota.

 

Jestem zwolennikiem Rzeczypospolitej Europejskiej, czyli odejścia od państw narodowych. Taki kierunek musimy przyjąć – oznajmił w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” poseł PO-KO.

 

Zapytany, czy jego pomysły nie równają się likwidacji państwa polskiego Mieszkowski odparł, że „Jesteśmy dziś częścią UE i bylibyśmy w przyszłości częścią Rzeczypospolitej Europejskiej, tak jak województwo śląskie jest częścią Polski. Ślązacy, dopominający się o uznanie swego języka nie rezygnują z kultury polskiej (…) to nie oznacza likwidacji naszej podmiotowości”. Zaraz potem dodaje, że europejskie państwo miałoby wspólne wojsko, walutę, politykę zagraniczną i konstytucję.

 

Krzysztof Mieszkowski jest także oburzony sytuacjami kiedy wiara przejawia się w przestrzeni publicznej. Jego zdaniem nieodpowiednie jest…święcenie dróg przez kapłanów. – To niezgodne z elementarnym poczuciem przyzwoitości. Po tych drogach będą jeździć ludzie różnych wyznań (…) święcenie dróg przez biskupów jest niezgodne z konstytucją – przyznał.

 

Poseł PO-KO nie widzi jednak żadnego problemu  prezentowaniem w przestrzeni publicznej symboli totalitarnego reżimu odpowiedzialnego za śmierć milionów ludzi na całym świecie. – Dla wielu ludzi sierp i młot był symbolem ruchów robotniczych – oznajmił. Zdaniem posła, gdyby ktoś przyszedł do niego w koszulce z sierpem i młotem to „powiedziałbym, że to pańska sprawa”. Z drugiej strony poseł Mieszkowski sprzeciwia się ukazywaniu publicznie wszelkich symboli nazistowskich, ze swastyką na czele. „Gdyby przyszedł pan z emblematami hitlerowskimi, to nie rozmawiałbym z panem, bo nie będę tego akceptował” – oznajmił.

 

Źródło: tvp.info / dgp.pl

PR

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie