21 października 2019

Rzym: amazońskie drewniane figurki wrzucone do Tybru! [VIDEO]

(fot. TT)

Drewniane figurki przedstawiające ciężarne kobiety, których użyto podczas ceremonii otwarcia synodu amazońskiego, a których symbolika do dzisiaj pozostaje tajemnicą, nieznani sprawcy wrzucili w nurty Tybru. Całość została zarejestrowana telefonem i opublikowana w serwisie YouTube.

 

W filmie pt. „Podróż Pachamam” widać jak nieznani sprawcy najprawdopodobniej we wczesnych godzinach porannych wchodzą do Kościoła Santa Maria Transpontina i wynoszą z niego kilka drewnianych figurek przedstawiających kobiety w ciąży. Były to prawdopodobnie te same figurki, których użyto podczas ceremonii otwarcia synodu amazońskiego w ogrodach watykańskich.

 

Następnie, sprawcy przenieśli statuetki na most znajdujący się nieopodal Zamku Świętego Anioła, po czym rzucili je w odmęty Tybru. Od początku niejasne było znaczenie symboliki figurek. Jedni przekonywali, że jest to tamtejsze przedstawienie Maryi – tą wersję ostatecznie odrzucił Watykan. Wypowiadający się oficjele nie potrafili jednak odpowiedzieć na pytanie, z jakiego źródła pochodzi symbolika postaci. Inni z kolei uważali, że jest to personifikacja Pachamamy, amazońskiego bóstwa utożsamianego z Matką Ziemią. Najwyraźniej taką interpretację przyjęły osoby decydujące się na pozbycie się tajemniczych idoli.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

PR         

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie