8 czerwca 2018

Sąd blokuje dekomunizację Warszawy. Zmiany nazw kolejnych ulic uchylone!

(Fot. IPN)

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił zarządzenie dotyczące zmian nazw kolejnych dwóch ulic w związku z tzw. ustawą dekomunizacyjną. Łącznie uchylono już decyzje o zmianach nazw 47 stołecznych ulic.

 

Ostatnie orzeczenie sądu dotyczyło zmiany nazw z Leona Kruczkowskiego na Zbigniewa Herberta oraz z Kazimierza Grodeckiego na mjr. Adolfa Pilcha ps. „Dolina”. To już kolejna sądowa decyzja o uchyleniu zmian dokonanych na mocy tzw. ustawy dekomunizacyjnej.

 

Zarówno pod koniec maja jak i 5 czerwca WSA wydał podobne decyzje, uzasadniając, że Wojewoda Mazowiecki nie dokonał stosownej wykładni aktu prawnego i analizy, ograniczając się tylko do krótkich notek biograficznych danych osób. 

 

W ramach ustawy, warszawska Rada Miasta zgodziła się na zmianę nazw tylko 7 nazw ulic stolicy. W związku z niedostatecznym wykonaniem zalecenia ustawy, swoich kompetencji użył wojewoda mazowiecki – Zdzisław Sipiera. Wydał zarządzenie zastępcze, w którym zdecydował o zmianie nazw kolejnych 47 ulic. Rada Warszawy, głosami radnych PO, skierowała nowe zarządzenie do sądu, a decyzje w tej sprawie zapadają obecnie.

 

Sąd uchylił propozycję takich zmian jak np. al. Armii Ludowej na ul. Lecha Kaczyńskiego, M. Sobczaka na płk. Władysława Beliny-Prażmowskiego, z H. Wolff na Sergiusza Piaseckiego czy z Małego Franka na Danuty Siedzikówny „Inki”.

 

 

Źródło: niezalezna.pl / naszdziennik.pl

PR

 

  

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie