12 kwietnia 2019

Sąd w Niemczech postanowił: wizyta w meczecie to obowiązek każdego ucznia

(źródło: pixabay.com)

Rodzice ze Szlezwiku-Holsztynu w Niemczech zostali prawomocnie skazani na na grzywnę, bo nie posłali swojego dziecka do meczetu.

 

Sąd w niemieckim Szlezwiku-Holsztynie wydał prawomocny wyrok, skazując rodziców na symboliczną grzywnę w wysokości 50 euro.

 

Sprawa sięga roku 2016. Rodzice nie zgodzili się wówczas, by ich 13-letni syn, gimnazjalista, w ramach jednej z obowiązkowych lekcji szkolnych odwiedził meczet w Rendsburgu. Rodzice uważali, że w ten sposób ich dziecko byłoby wydane na ryzyko agitacji religijnej; są tymczasem ateistami i sobie tego nie życzą.

 

Sąd uznał jednak, że to argumenty nietrafione – i wizyta w meczecie, jeżeli zostaje nakazana przez szkołę, jest dla wszystkich uczniów bezwzględnie obowiązkowa.

 

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że w tym wypadku chodziło o meczet należący do ruchu Milli-Görüs, któremu niemiecki kontrwywiad zarzuca realizowanie częściowo ekstremistycznych i antysemickich celów.

 

W Niemczech nie ma żadnej prawnej możliwości wycofania uczniów z jakichkolwiek zajęć szkolnych. Wszystko jest obowiązkowe, w tym kłamliwa edukacja seksualna. Wyrok sądu nie może więc zaskakiwać, bo wynika z logiki przyjętej w niemieckim szkolnictwie.

 

Źródło: jungefreiheit.de

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie