12 czerwca 2012

Samorządy oszczędzają na edukacji

(fot.ColinBroug/sxc.hu)

Samorządy co miesiąc otrzymują specjalne subwencje oświatowe, z których mają być wypłacane pensje dla nauczycieli. Zdarza się jednak, że nie otrzymują oni tych pieniędzy, ponieważ władze lokalne przeznaczają je na inne cele.


Samorządy, które wyszły z pod kontroli kuratora w kwestii jakości nauczania oszczędzają na edukacji. Większość z nich pieniądze oświatowe zaczęło przeznaczać na zupełnie inne przedsięwzięcia.

 

Samorządy bardzo się zadłużyły i teraz wręcz w paniczny sposób szukają pieniędzy, by realizować swoje zobowiązania, a jedyne pieniądze, jakie mają, to pieniądze z subwencji oświatowej – mówi Ryszard Proksa, przewodniczący oświatowej Solidarności.

 

Samorządy już zaczęły ograniczać etaty w szkołach. Związkowcy przewidują, że w ramach oszczędności władze lokalne mogą w najbliższym czasie zwolnić nawet 30 tys. nauczycieli.

 

By łatwiej likwidować kolejne szkoły, samorządy domagają się zniesienia ograniczenia limitu uczniów w klasach. Ze sprzedażą budynków oświatowych nie ma problemu – najczęściej są one usytuowane w atrakcyjnych miejscach.

 

 

Źródło: niezależna.pl

ged

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie