29 maja 2021

Organizacja „Świątynia Szatana” złożyła pozew przeciwko władzom amerykańskiemu stanu Teksas, ponieważ ograniczono tam dostęp do aborcji. Sataniści twierdzą, że decyzja gubernatora stanu uderza w ich prawo do kultu, ponieważ jednym z jego elementów jest „rytuał aborcji”.

Satanistyczna organizacja „Świątynia Szatana” twierdzi, że nowelizacja prawa w stanie Teksas, która de facto bardzo mocno ogranicza możliwość dokonywania aborcji, godzi w „wolność religijną satanistów”. W związku z tym organizacja postanowiła złożyć pozew przeciwko władzom stanowym i gubernatorowi, który podpisał ustawę „Heartbeat”, zwiększającą ochronę życia.

Rzecznik prasowy „Świątyni Szatana” Lucien Greaves jest zdania, że prokurator generalny Teksasu powinien bronić „wolności religijnej” satanistów. „Jestem pewien, że prokurator generalny Teksasu Ken Paxton będzie dumny, widząc, że solidne prawa wolności religijnej w Teksasie, których tak głośno bronił, zapobiegną zakłócaniu przyszłych rytuałów aborcyjnych przez zbędne ograniczenia rządowe, których celem jest jedynie zawstydzanie i nękanie osób pragnących aborcji” – stwierdził rzecznik amerykańskich satanistów.

Wesprzyj nas już teraz!

Działacze „Świątyni Szatana” bluźnią i przekonują, że zabicie nienarodzonego dziecka podczas aborcji jest religijnym rytuałem podobnym do komunii czy chrztu chrześcijan. W swoim oświadczeniu na temat pozwu grupa satanistów porównała także aborcję nienarodzonych dzieci do Mszy świętej.

W pozwie przeciwko władzom Teksasu można znaleźć m.in. zaskarżenie regulacji, z której wynika, że ośrodki aborcyjne muszą przedstawić kobietom zdjęcia USG i umożliwić zobaczenie ich nienarodzonego dziecka. Następnie odczekać co najmniej 24 h na ostateczne podjęcie decyzji o aborcji.

Zdaniem satanistów to niedopuszczalne, że władze stanu narzucają kobietom konieczność pokazania matkom decydującym się na aborcję dziecka, które ma zostać wkrótce zabite.

Przypomnijmy, że ustawa podpisana przez gubernatora stanu Teksas zakazuje aborcji po wykryciu bicia serca dziecka nienarodzonego. – Bicie serca jest podstawowym wskaźnikiem życia, a każde uderzenie serca zasługuje na szansę, by żyć tym życiem w obfitości – podkreśliła Mary Elizabeth Castle z organizacji Texas Values.

Warto dodać, że amerykańscy sataniści od lat atakują lokalne prawo zwiększające ochronę życia dzieci nienarodzonych. Dotychczas wszelkie pozwy składane przez „Świątynię Szatana” były odrzucane. Mimo to, sataniści podejmują kolejne działania mające na celu zakwestionowanie praw chroniących życie. Bardzo często powołują się na ustawę o przywracaniu wolności religijnej, która gwarantuje, że rząd nie ingeruje w wolność religijną ludzi.

„Świątynia Szatana” od lat jest mocno zaangażowana w aktywizm proaborcyjny w Stanach Zjednoczonych. Portal „Breitbart” opisał kiedyś ich pracę jako „krucjatę proaborcyjną, aby przyjść z pomocą największemu amerykańskiemu dostawcy aborcji tj. Planned Parenthood”.

Wiele lat temu były satanista Zachary King powiedział w rozmowie z Lepanto Institute, że sataniści odprawiają satanistyczne rytuały w ośrodkach aborcyjnych. Dodał, że udział w aborcji jest szczególnie ważny dla satanistów, ponieważ jest uważany za najlepszy sposób złożenia ofiary szatanowi.

Wyjaśnił: „W satanizmie zabicie czegoś lub śmierć czegoś jest najskuteczniejszym sposobem wykonania zaklęcia. Jeśli chodzi o próbę uzyskania aprobaty szatana, aby dać ci coś, czego chcesz, zabicie czegoś jest najlepszym sposobem. Zabicie czegoś jest ostateczną ofiarą dla szatana, a jeśli możesz zabić nienarodzonego, to jest to jego ostateczny cel” – powiedział były satanista Zachary King.

 

Źródło: lifenews.com

WMa

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(21)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy