14 maja 2014

Satanista pozywa więzienie za… religijną „nietolerancję”

(By Vassil (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons)

Alex Snelson, więzień odsiadujący wyrok do ośmiu lat więzienia w stanie Nevada, oskarżył placówkę penitencjarną o… naruszanie jego konstytucyjnych praw. Argumentuje, że jego „pogański” i satanistyczny światopogląd nakazuje mu spożywanie nieprzetworzonej żywności, dodatkowo strażnicy pozbawiają go… deseru. Ma to naruszać jego „prawo” do „wolności religijnej”.


Alex Snelson trafił do więzienia za kradzież auta, posiadanie metamfetaminy i bójkę z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 33-letni mężczyzna, deklarujący wyznawanie satanizmu, nosi na czole tatuaż przedstawiający rogi. Przed zatrzymaniem w roku 2013 był bezrobotny i bezdomny.

W oficjalniej pisemnej skardze Snelson twierdzi, że więzienie narusza jego konstytucyjne prawo do wolności religijnej, bowiem odmawia mu – jako członkowi satanistycznego „Kościoła Światła” – prawa do żywienia zgodnego z wyznawaną doktryną. Mężczyzna podkreślił, że może jeść… jedynie nieprzetworzoną żywność, pozbawioną dodatków konserwujących. Nie uargumentował, jak takie wymagania dietetyczne wiążą się z wyznawanym światopoglądem, podkreślił jedynie, że chodzi o „oczyszczenie organizmu”. – Każdego dnia jestem skutecznie przymuszany do tego, by jeść na sposób sprzeczny ze wskazaniami religijnymi, czuję się regularnie torturowany – twierdzi skazany.

Snelson domaga się oficjalnego żywieniowego i finansowego „zadośćuczynienia”. Sąd zbada, czy żądania skazanego faktycznie opierają się na wyznawanych przekonaniach religijnych.

Źródło: cbn.com

Marcin Rak

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie