9 października 2019

Scalfari znów prowokuje, kolejne dementi Watykanu

(Fot. Church Militant )

Eugenio Scalfari po raz kolejny  wywołał ogromne zamieszanie przypisując papieżowi Franciszkowi słowa niezgodne z wiarą katolicką. Tym razem chodzi o rzekome zaprzeczenie boskości Pana Jezusa.

 

Wiekowy redaktor lewicowego dziennika włoskiego „La Repubblica” napisał, że „papież Franciszek wyobraża sobie Chrystusa jako Jezusa z Nazaretu – człowieka, a nie Boga wcielonego”.

 

W reakcji na rewelacje Scalfariego Watykan oświadczył, że – tak jak miało to już miejsce niejednokrotnie w przeszłości – włoski dziennikarz nie przytoczył wiernie słów papieża.

 

„Jak już wspomniano przy innych okazjach, słowa, które dr Eugenio Scalfari przypisuje w cudzysłowie Ojcu Świętemu jako wypowiedziane podczas rozmów z nim, nie mogą być uważane za wierną relację tego, co rzeczywiście zostało powiedziane, ale stanowią osobistą i swobodną interpretację tego, co usłyszał. To wydaje się całkowicie oczywiste po tym, co napisano dzisiaj na temat boskości Jezusa Chrystusa ” – powiedział w środę Matteo Bruni, szef biura prasowego Stolicy Apostolskiej.

 

Scalfari dla poparcia własnej tezy o wyłącznie ludzkiej naturze Pana Jezusa wspomniał przykłady z Pisma Świętego, takie jak modlitwa Chrystusa, czy też Jego agonia w ogrodzie Getsemani.  

 

Publicysta napisał, że kiedy podjął te kwestie w rozmowie z papieżem Franciszkiem, ten miał mu powiedzieć: „Są one wyraźnym dowodem na to, że Jezus z Nazaretu, kiedy stał się człowiekiem, nawet jeśli był człowiekiem wyjątkowej cnoty, to nie był Bogiem”.

 

Portal Catholic Herald przytacza przykłady niektórych wypowiedzi, w których Franciszek mówi o boskości Chrystusa, m.in. homilię z 24 grudnia 2013 roku.

 

Eugenio Scalfari już niejednokrotnie przypisywał Franciszkowi heretyckie stwierdzenia, na przykład rzekome zaprzeczenie istnieniu piekła (2015 i 2018 rok).

 

 

Źródło: catholicherald.co.uk

RoM

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie