7 stycznia 2014

Sejmowa komisja zajmie się finansowaniem przez rząd antychrześcijańskich inicjatyw

(Minister kultury Bogdan Zdrojewski fot.Lukasz Dejnarowicz / FORUM)

W najbliższy czwartek Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu zajmie się sprawą finansowania z budżetu państwa działań, które obrażają uczucia religijne lub znieważają przedmioty czci religijnej. Transmisję z posiedzenia sejmowej Komisji przeprowadzą Radio Maryja i Telewizja Trwam. Początek o godz. 12.

 

Czwartkowe posiedzenie Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu będzie niejako kontynuacją przerwanego posiedzenia, które odbyło się w grudniu 2013 roku w związku z profanacją krzyża w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Zostało ono przerwane ze względu na nieobecność ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego.

 

Odnosząc się do tematyki posiedzenia poseł Anna Sobecka z Sejmowej Komisji Kultury mówi: – Chcemy wiedzieć, dlaczego ministerstwo kultury finansuje bluźniercze ekspozycje. Posłanka przypomina, że dziś w sposób drastyczny i publiczny świadomie znieważa się krucyfiks. – Dokonuje się tutaj naruszenia obowiązującego prawa polskiego. Ta cała ekspresja artystyczna nie może być obraźliwa dla innych. Uważam, że obrażać nas nie wolno. Obrażając krzyż, największą naszą świętość, obraża się samego Boga, Jego zbawczą mękę, obraża się dziedzictwo kulturowe, chrześcijańskie narodu polskiego – zaznacza poseł Anna Sobecka.

 

Z kolei ks. prof. Paweł Bortkiewicz, etyk, zauważa, że z każdym dniem nasila się akcja wyszydzania wartości katolickich. – Wszystkie te sytuacje są wynikiem poziomu wrażliwości moralnej sprawców tych skandalicznych czynów, ale z drugiej strony ich bezkarności – mówi. W ocenie kapłana, to, z czym mamy dzisiaj do czynienia, to kompletna bezkarność w tym zakresie. – To, co ogromnie boli i ogromnie irytuje, to właśnie to, że ta bezkarność dotyczy przestrzeni życia chrześcijańskiego, życia katolickiego. Znamy doskonale sytuację, w których jakikolwiek akt profanacji – oczywiście nagannej – dotyczący świętości w zakresie religii islamskiej spotyka się z ostracyzmem społecznym, ale spotyka się także z konkretnymi działaniami prawno-karnymi, natomiast w sytuacji Kościoła katolickiego ta bezkarność jest po prostu bezprawiem i takiej sytuacji oczywiście nie możemy tolerować jako społeczeństwo – zaznacza ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

 

Źródło: radiomaryja.pl

pam

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie