7 czerwca 2019

Sekretarz Benedykta XVI: módlcie się do Maryi – Ona nie opuści wiernych

(fot. Raimond Spekking / CC BY-SA 4.0 [https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/legalcode.pl] (via Wikimedia Commons/ commons.wikimedia.org) )

Arcybiskup Georg Gänswein zwrócił uwagę na potrzebę oddawania czci Matce Bożej. Sektetarz Benedykta XVI zauważył, że Maryja to pośredniczka wszystkich łask. Podkreślił, że nie opuści ona wiernych żyjących w trudnych czasach.

 

26 maja w Rzymie odbyła się piękna i uroczysta procesja figury Matki Bożej Królowej Apostołów. Przewodniczył jej arcybiskup Georg Gänswein, prefekt Domu Papieskiego i osobisty sekretarz Benedykta XVI.  Następnie duchowny zachęcił wiernych do oddawania czci Maryi jako pośredniczce wszystkich łask. Na prośbę portalu Life Site News arcybiskup Gänswein udostępnił transkrypcję swej homilii.

 

Podkreślił w niej, że tytuł Królowej oznacza, że Maryja jest ponad apostołami. Wszak każdy jest apostołem w tym większym stopniu, im bliżej jest zjednoczony z Chrystusem. Owa więź z Chrystusem przyczynia się do lepszego zaznajomienia wiernych z Dobrą Nowiną. Tymczasem Matka Boża była w sposób szczególny związana z Chrystusem – zarówno dzięki więzi duchowej, jak i fizycznej.

 

Sekretarz Benedykta XVI podkreślił również, że Matka Boża odegrała istotną rolę w historii zbawienia, gdyż współcierpiała podczas ofiary krzyżowej. Arcybiskup Gänswein powiedział również, że Matka Boża jest pośredniczką wszystkich łask. Mówił o konieczności zwrócenia się ku Maryi w trudnych czasach, jakie przeżywamy. Podkreślił, że pobożne oddanie Matce Bożej stanowi istotny element życia duchowego. Dodał, że Maryja będzie nieustannie orędować za uciekającymi się do niej wiernymi.

 

Słowa sekretarza Benedykta XVI warto rozumieć w kontekście Fatimy. Matka Boża w 1917 roku zachęcając do pokuty, modlitwy różańcowej i nabożeństwa pierwszych sobót zapowiedziała też Swe ostateczne zwycięstwo. „Na koniec Moje Niepokalane Serce zatyumfuje” – powiedziała.

 

Źródło: lifesitenews.com / pch24.pl

mjend

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie