10 maja 2021

Senator Jackowski: PiS wycofał się ze swojego programu

(Fot. Mateusz Wlodarczyk / Forum)

Prawo i Sprawiedliwość z jednej strony propagandowo mówi: „Nie oddamy żadnego guzika, jesteśmy suwerenni, walczymy o podmiotowość Polski”, a z drugiej strony godzi się na mechanizmy, które ograniczają podmiotowość i suwerenność – powiedział senator partii rządzącej Jan Maria Jackowski.

 

W wywiadzie dla Telewizji Trwam parlamentarzysta poświęcił sporo uwagi przystąpieniu przez Polskę do unijnego Funduszu Odbudowy, którego konsekwencją będzie zaciągnięcie olbrzymich, wieloletnich zobowiązań finansowych.

To nie są tak zwane darmowe pieniądze, jak się jednostronnie przedstawia, tylko uzyskanie tych środków wiąże się z określonymi konsekwencjami. Przede wszystkim trzeba to będzie spłacać przez ponad 30 lat, a składka członkowska ulegnie zwiększeniu i to nie będą małe obciążenia – mówił senator.

Zostanie ograniczona suwerenność Polski, ponieważ Unia Europejska zmierza w stronę federalizacji, a to jest ważny krok na tej drodze, gdyż nastąpi uwspólnotowienie długu i możliwość nakładania na Polskę (przez Komisję Europejską) podatków. To wszystko jest uwarunkowane bardzo ostrymi restrykcjami tzw. klimatycznymi, co wiążę się z transformacją polskiej energetyki – kontynuował Jan Maria Jackowski.

Jak powiedział prawicowy polityk, nasze państwo zobowiązuje się do przeprowadzenia transformacji energetycznej, która – jak przyznaje rząd – w ciągu dwóch najbliższych dekad będzie kosztować Polskę 1,6 biliona złotych. – Wszystkie wpływy z Unii Europejskiej, czyli perspektywa budżetowa na lata 2021-2027, która wynosi około 500 miliardów złotych połączona z Funduszem Odbudowy dającym mniej więcej 270 miliardów złotych, to i tak widzimy, że w tych liczbach występuje niewspółmierność – zwrócił uwagę.

Senator w determinacji, z jaką rząd dążył do włączenia naszego państwa w unijny fundusz upatruje przejawów rezygnacji z programu, dzięki któremu Prawo i Sprawiedliwość zdobyło podczas wyborów 2015 i 2019 roku olbrzymie poparcie społeczne.

Moim zdaniem koszt uzyskania tych środków jest niewspółmierny do poniesionych nakładów. Jeżeli chodzi o program Zjednoczonej Prawicy, to w nim był bardzo wyraźnie zapisane, że opowiadamy się za Europą Ojczyzn i jesteśmy przeciwni federalizacji Unii Europejskiej. Widzimy, że jakimś dziwnym trafem w tej chwili PiS wycofał się z tego programu, nie informując o tym opinii publicznej. Z jednej strony propagandowo mówi: „Nie oddamy żadnego guzika, jesteśmy suwerenni, walczymy o podmiotowość Polski”, a z drugiej strony godzi się na mechanizmy, które ograniczają podmiotowość i suwerenność – podsumował Jan Maria Jackowski.

 

Źródło: RadioMaryja.pl / Telewizja Trwam

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(17)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy