9 września 2017

„Seryjny samobójca” w ośrodkach dla imigrantów. Brytyjczycy wyjaśnią okoliczności śmierci Polaka

(Zdjęcie ilustracyjne Daniel Karmann/dpa /Forum )

Sprawa śmierci 28-letniego Polaka w ośrodku dla imigrantów w Harmondsworth zostanie wyjaśniona. Brytyjscy śledczy prowadzą już dochodzenie. Mężczyzna nie został odratowany po próbie samobójczej. Podobnych przypadków w takich ośrodkach jest więcej.

 

Mężczyzna miał powiesić się w ubiegłą niedzielę. Został przewieziony do szpitala, ale lekarzom nie udało się uratować mu życia. Polak przebywał  w ośrodku dla imigrantów w Harmondsworth. Teraz służby policyjne zajmą się wyjaśnieniem okoliczności jego śmierci.

 

W placówce, w której przebywa około 400 osób, panuje napięta atmosfera. Jest ona spowodowana śmiercią Polaka. Nie jest jednak tajemnicą, że ośrodki dla imigrantów w Wielkiej Brytanii cieszą się złą sławą. BBC w poniedziałek ujawniło nagrania dokumentujące jak strażnicy jednej z takich placówek znęcają się nad przebywającymi tam imigrantami. W efekcie dziewięciu pracowników ośrodka zostało zawieszonych w swoich obowiązkach.

 

Z kolei „Independent” na potwierdzenie tezy o złej sytuacji, przywołał dane z których wynika, że tylko w 2015 roku w ośrodkach imigracyjnych w Wielkiej Brytanii doszło do prawie 400 prób samobójczych.

 

Źródło: rmf24.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie