7 czerwca 2021

„Sieci”: Prokuratura zebrała pokaźny materiał dowodowy przeciw Tomaszowi Grodzkiemu

(fot. GRZEGORZ KRZYZEWSKI / FotoNews / Forum)

Według tygodnika „Sieci” śledczy zebrali obszerny materiał dowodowy w sprawie zarzutów wobec marszałka senatu Tomasza Grodzkiego, z czasów kiedy sprawował on funkcję dyrektora Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej. Zeznania blisko 200 świadków mają wskazywać „na konieczność pociągnięcia do odpowiedzialności karnej torakochirurga ze Szczecina”.

O złożeniu wniosku o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego Prokuratura Krajowa poinformowała 22 marca; wniosek dotyczy „podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowych od pacjentów lub ich bliskich w czasie, gdy Tomasz Grodzki był dyrektorem szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatorem tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej”.

Obrońcy Marszałka wskazują, że większość zarzutów jest już przedawniona, a prokuratura może zająć się najwyżej czterema sprawami. Autorzy publikacji twierdzą ponadto, że w związku z postawą władz Senatu prokuratura nie może kontynuować czynności oraz postawić zarzutów i skierować do sądu aktu oskarżenia.

Wesprzyj nas już teraz!

Gazeta wskazuje też na ciężar gatunkowy zarzutów. „Podkreślmy, że nie chodzi o czekoladki wręczane doktorowi jako sympatyczny gest wdzięczności, lecz ordynarne łapówki za miejsce na oddziale, przyspieszenie zabiegu bądź osobiste przeprowadzenie go przez powszechnie poważanego specjalistę” – czytamy.

 

Źródło: tvp.info

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(5)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez