6 listopada 2019

Skandal w Bochum. Katolicy „otwarci” wymusili odwołanie wykładu kard. Müllera

(Fot. PCh24.pl /MA)

Do niezwykłego skandalu doszło w Bochum w Nadrenii Północnej-Westfalii. Katolicy nie zgodzili się, by w kościele wystąpił z wykładem były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kard. Gerhard Ludwig Müller.

 

W środę w kościele św. Elżbiety w Bochum miało dojść do – zdawałoby się – ważnego i ciekawego dla wszystkich katolików spotkania. Z wykładem miał w świątyni wystąpić były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kard. Gerhard Müller; towarzyszyć miała mu księżna Gloria von Thurn und Taxis, przyjaciółka i mecenas katolickich ruchów tradycjonalistycznych.

 

Spotkanie zostało jednak odwołane – i to wskutek protestów nie środowisk lewackich, ale samych katolików.

 

Lokalna Rada Katolików oraz rada parafialna stwierdziły, że jest rzeczą niedopuszczalną udostępnić świątynię dla „niewłaściwego” wystąpienia.

 

Kardynał zamierzał mówić o „pytaniach dotyczących Kościoła powszechnego oraz o współczesnych wyzwaniach”.

 

„Konserwatywne wypowiedzi kardynała nie odpowiadają myśleniu większości naszego gremium” – oświadczył przewodniczący Rady Katolików z Bochum, Lothar Gräfingholt. Jak wyjaśnił, pierwotnie katolicy z Bochum planowali wespół z katolicko-feministycznym ruchem Maria 2.0 „czuwać” przed kościołem w trakcie wystąpienia kardynała.

 

Pach

Źródło: Katholisch.de

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie