28 czerwca 2013

Skarga do Rady Praw Człowieka ONZ na brutalne działania francuskich władz

(fot. Traroth / Commons Wikimedia / licencja cc)

Gregor Puppinc, szef Europejskiego Centrum Prawa i Sprawiedliwości (ECLJ), złożył skargę do Rady Praw Człowieka ONZ przeciwko Francji. Dotyczy ona brutalnego zachowania policji francuskiej podczas pokojowych manifestacji przeciwników ustawy legalizującej związki jednopłciowe oraz pozwalającej takim parom na adopcję dzieci. Ofiarami brutalnych zachowań policji podczas manifestacji były także dzieci, osoby starsze i niepełnosprawne.

 

Chociaż ustawa legalizująca „homoukłady” weszła w życie 18 maja, ruch o nazwie „La Manif pour Tous” (Manifestacja dla wszystkich), gromadzący miliony obywateli, sprzeciwiających się nowemu prawu, nadal organizuje kolorowe, pokojowe marsze, w których przypomina się m.in., że dzieci mają prawo do posiadania ojca i matki.

 

Władze francuskie uważają jednak, że prorodzinne manifestacje są poważnym zagrożeniem publicznym, więc używają do ich tłumienia agresywnych oddziałów policji. Jak podał dziennik „Le Figaro”, od 26 maja br. dokonano około 1 tys. aresztowań i 500 zatrzymań. W związku z tymi działaniami władz złożono ponad 150 indywidualnych skarg, w których poszkodowani domagają się na różne sposoby zadośćuczynienia za wyrządzone krzywdy.

 

Źródło: naszdziennik.pl

pam

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie