14 października 2021

Skoki narciarskie tylko dla zaszczepionych. Pochopna decyzja PZN?

(Ski jump: Mixed Team Competition taken on: 2016.02.18 13:29 Photo: Vegar S Hansen / Lillehammer 2016)

Na zawody Pucharu Świata w Skokach Narciarskich odbywające się w Wiśle i Zakopanem bilety kupić będą mogły jedynie osoby zaszczepione przeciw koronawirusowi, poinformował w rozmowie z wp.pl Jak Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego.

Zgodnie z obowiązującymi dzisiaj przepisami, na obiektach sportowych na świeżym powietrzu i w hali kibice mogą zapełnić 50 procent dostępnych miejsc. Do tego limitu nie wliczają się jednak osoby zaszczepione. Jeśli więc połowa obecnych podczas zawodów jest zaszczepiona, na obiekcie może znajdować się komplet publiczności.

Decyzja kierownictwa PZN związana jest z obawami przed rozwojem IV fali pandemii, związaną z ewentualnością zaostrzenia przepisów. – Dlatego nie chcemy zamieszania z biletami i zdecydowaliśmy się sprzedawać wejściówki tylko zaszczepionym kibicom, których obostrzenia raczej nie powinny dotyczyć – wyjaśnił sekretarz generalny Polskiego Zwiazku Narciarskiego. Jak przekonuje, decyzja zapadła po „długich negocjacjach” m.in. z lekarzami.

Skoki narciarskie w ramach Pucharu Świata w Wiśle odbędą się w dniach 3-5 grudnia 2021 roku, zaś w Zakopanem w dniach 14-16 stycznia 2022 roku.

Źródło: dorzeczy.pl / wp.pl
PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(13)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez