4 sierpnia 2020

Skuteczny lek i szczepionka na koronawirusa? WHO uważa, że ich powstanie nie jest pewne

(źródło: pixabay.com)

Powstanie skutecznej szczepionki lub innego środka, który wyeliminuje koronawirusa nie jest pewne – powiedział Tedros Adhanom, dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). To oznacza, że organizacja będzie naciskała na kraje, by te trzymały się ściślej „zasad sanitarnych”.

 

„Nie ma w tej chwili żadnej srebrnej kuli na koronawirusa i może jej nigdy nie być” – powiedział szef WHO. Przyznał wprawdzie, że w trzeciej i ostatniej fazie badań klinicznych jest już kilka potencjalnych szczepionek, a dotychczasowe wyniki badań są obiecujące, ale nie daje to gwarancji, że wysiłki te nie pójdą na marne.

 

Szef WHO wyznaczył kierunek działań, które mają pomóc w walce z wirusem. To utrzymywanie fizycznego dystansu, częste mycie rąk, noszenie maseczek i „czujność”. W kontekście krajów najmocniej dotkniętych wirusem, WHO ostrzegło, że zduszenie niekontrolowanej transmisji wirusa będzie wymagać wiele wysiłku i może zająć długi czas. Do tego potrzebne będzie „całościowe podejście i ścisłe trzymanie się zasad”.

 

Tedros ujawnił też, że pracujący w Chinach zespół badaczy WHO „przygotował grunt” pod planowane dochodzenie w sprawie pochodzenia koronawirusa.

 

Źródło: rmf24.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie