23 marca 2021

Sławomir Mentzen: Państwo zawiodło. Statystyki są porażające

Państwo zawiodło – mamy najwięcej zgonów nadliczbowych w całej Unii Europejskiej, stwierdził w PCh24 TV Sławomir Mentzen, członek Rady Liderów Konfederacji i wiceprezes partii KORWiN. Jego zdaniem największym błędem rządu Zjednoczonej Prawicy było jednak zamknięcie szkół. – To błąd niewybaczalny. Strat nie da się już odrobić – ocenił polityk.

 

Sławomir Mentzen był gościem Pawła Chmielewskiego w programie „Jaka jest prawda?” PCh24 TV. Mówił o polityce rządu Zjednoczonej Prawicy w kwestii kryzysu Covid-19.

 

Statystyki są zatrważające. Spośród wszystkich krajów Unii Europejskich mamy, razem z Bułgarią, najwięcej zgonów nadliczbowych. To oznacza, że nasze państwo po prostu nie zdaje egzaminu. Niezależnie od tego, jakie taktyki przyjęły inne państwa, każde z nich wyszło na tym lepiej niż my – powiedział.

 

Pytany o przyczyny tego stanu rzeczy wskazał na kondycję polskiej służby zdrowia.

 

Mamy najmniej lekarzy na liczbę mieszkańców w całej Unii Europejskiej. Nasz system ochrony zdrowia jest po prostu źle zorganizowany i niedofinansowany. […] Jeszcze kilka lat temu członkowie naszego rządu konfrontowani z wyjazdami lekarzy na zachód mówili: niech jadą. Teraz ze zdziwieniem zastanawiają się, gdzie są ci lekarze. Otóż wyjechali na zachód – wskazał.

 

Mentzen ocenił, że polska gospodarka póki co funkcjonuje całkiem dobrze, bo – w przeciwieństwie do gospodarek wielu innych krajów europejskich – nie jest zależna od turystyki, stąd tak silnie nie ucierpiała. Podkreślił przy tym, że zamykanie restauracji, hoteli i innych niewielkich biznesów jest po prostu niegodziwe, bo często niszczy dorobek wielu lat pracy.

 

Według polityka najgorszym posunięciem rządu jest zamknięcie szkół i wprowadzenie nauki zdalnej. Strat, powstałych wskutek tego ruchu, nie da się już odbudować. – Dzieci wręcz cofają się w rozwoju. Niczego nie uczą się na nauczaniu zdalnym. Ma to szczególnie negatywne konsekwencje dla najmłodszych. Wiele osób alarmuje, że najmłodsi uzależniają się od komputerów. Widzę to po swoim synu, który ma 8 lat i ma nieszczęście być na nauce zdalnej. To źle na niego wpływa – stwierdził.

 

To są straty, których już nie odrobimy. Pieniądze możemy jeszcze raz zarobić, nawet jeżeli je stracimy, ale dzieci na pewnym etapie albo się rozwiną, albo się nie rozwiną. […] To jest błąd absolutnie niewybaczalny, którego konsekwencje będziemy obserwowali jeszcze przez całe dekady – ocenił wiceprezes partii KORWiN.

 

Źródło: PCh24 TV

 

Pach

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(31)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy