13 maja 2021

W czasach kryzysu wsłuchajmy się w wezwanie Matki Bożej z Fatimy!

Polacy w czasach kryzysu zwracali się zawsze ku Bogu i szczególnie ku swojej Królowej, Matce Bożej. Dzisiaj jakby o tym zapomniano. Trzeba tymczasem powracać do przesłania Maryi z Fatimy – wezwania do nawrócenia i pamięci o tym, że naszym celem nie jest to doczesne życie, ale zbawienie i życie wieczne z Bogiem. W programie PCh24 TV „Prawy prosty” Łukasza Karpiela mówił o tym Sławomir Olejniczak, prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi

Sam kryzys covidowy to nie jest tylko kwestia reżimu sanitarnego, szczepionek czy walki z zachorowaniami. Istnieje przede wszystkim aspekt psychologiczny, czy raczej – duchowy – powiedział prezes SKCh. – Pojawiło się zwątpienie na skutek zachwiania się dotychczasowych struktur porządku doczesnego. Ludziom wydawało się, że będziemy żyć w dobrobycie, pokoju i szczęściu. Tymczasem nagle pojawia się wirus, są zakażenia, panika wzmacniana jest przez media i polityków, którzy przy tej okazji mają swoje cele do zrealizowania – dodał. – To spowodowało ogromne rozchwianie mentalne i dużo zwątpienia wśród wiernych, wśród Polaków i katolików – wskazał Sławomir Olejniczak.

Jak przypomniał prezes SKCh, Polacy zwykle szukali ratunku w Bogu. – W przypadku zagrożeń i kataklizmów zwracaliśmy się zawsze do fundamentu porządku doczesnego i nie tylko, do tego, kto stworzył ten fundament, czyli do Pana Boga. Polska, jako kraj oddany Matce Bożej, w takich trudnych sytuacjach odwoływała się zawsze do tej, która jest Królową Polski i która miała nas zawsze w swojej opiece. Obecnie wydaje się, jakby o tym zapomniano – podkreślił.

W dalszej części rozmowy Sławomir Olejniczak odwołał się do objawień Matki Bożej w Fatimie.

Trzeba nawiązać do tego, co powiedziała Matka Boża w Fatimie. Wzywała ludzi do pokuty, nawrócenia, przypomnienia sobie, co tak naprawdę jest ich celem. A jest nim zbawienie duszy i życie w wieczności z Panem Bogiem, a nie ta doczesność, która trwa kilkadziesiąt lat i potem się kończy. Budowanie raju na ziemi ostatecznie kończy się tym, że ten raj zamienia się w piekło, jak wielokrotnie przerabialiśmy w historii – stwierdził.

Przypominamy, że istnieje pewna wyjątkowa wspólnota, która daje nadzieję w tych trudnych czasach. To działający przy Stowarzyszeniu im. Ks. Piotra Skargi – Apostolat Fatimy, duchowa rodzina polskich katolików, która liczy już prawie 60 tys. osób! Państwo również mogą zostać Apostołem Fatimy!

Czym jest Apostolat Fatimy i jak do niego dołączyć, dowiecie się Państwo ze strony ApostolatFatimy.pl

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(4)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie