9 kwietnia 2021

Śledztwo smoleńskie przedłużone do końca roku. Prokuratura ma nowe informacje?

Prokuratura Krajowa poinformowała o przedłużeniu śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej do 31 grudnia bieżącego roku.

 

Według PK w trwającym śledztwie „prowadzone są czynności dowodowe dostarczające nowe informacje pozwalające na wyjaśnienie przyczyn katastrofy”.

 

Prokuratura powołała międzynarodowe zespoły biegłych. Jeden z nich „pracuje nad wydaniem opinii uzupełniających. Do tej pory przedstawiono prokuraturze 58 takich opinii. Zakończenie pracy Międzynarodowego Zespołu Biegłych i wydanie opinii końcowej, która będzie ostatnim etapem pracy zespołu biegłych medyków, nastąpi nie wcześniej niż do końca roku 2021” – wskazała PK.

 

Z kolei biegli z kolejnego międzynarodowego zespołu, w skład którego wchodzą eksperci ze Stanów Zjednoczonych, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Węgier, systematycznie badają przekazany im materiał dowodowy. Jak podkreślono, zespół ten powołano do sporządzenia wspólnej pisemnej opinii dotyczącej okoliczności, przebiegu i przyczyn katastrofy Tu-154M.

 

Źródło: tvp.info, GazetaPrawna.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(3)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie