31 marca 2021

Słowacja: rząd zezwolił na indywidualne nawiedzanie kościołów

(Zdjęcie ilustracyjne źródło: pixabay.com)

Od czwartku 1 kwietnia 2021 r. będzie można nawiedzać kościoły „w celu duszpasterstwa indywidualnego” – postanowił rząd Republiki Słowackiej.

 

Rada ministrów przyjęła w środę propozycję wicepremiera i ministra finansów kierującego Ministerstwem Zdrowia, Eduarda Hegera. Ten wyjątek od godziny policyjnej został przyjęty po rozmowie ministra Eduarda Hegera z przewodniczącym słowackiego episkopatu, abp. Stanislavem Zvolenským.

 

„Cieszymy się, że rząd zdecydował się na prawne zagwarantowanie chociażby możliwości indywidualnej opieki duszpasterskiej. Zgodnie z decyzją rządu droga do i z kościoła będzie zwolniona z restrykcji godziny policyjnej. Osoby, które tego pragną, mogą przynajmniej pomodlić się prywatnie w kościele, zgodnie z obowiązującymi przepisami higienicznymi. Do tej pory niestety wielokrotnie zdarzało się, że policja zamykała kościoły. Wierzymy, że niebawem zostanie zniesiony zakaz publicznego sprawowania kultu. Rozważana możliwość celebrowania na świeżym powietrzu jest lepsza niż całkowity zakaz” – stwierdził rzecznik Konferencji Biskupów Słowacji ks. Martin Kramara.

 

Rząd zdecydował, że warunki wykonywania indywidualnej opieki duchowej określi Główny Urząd Sanitarny Republiki Słowackiej.

 

KAI

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(1)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie