10 grudnia 2020

Śmierć starszych po przyjęciu szczepionki? Amerykańska lekarka radzi nie łączyć faktów

(źródło: pixabay.com)

Doktor Kelly Moore stwierdziła w rozmowie z CNN, że Amerykanie nie powinni być zaskoczeni możliwymi doniesieniami o tym, że ludzie starsi umierają po przyjęciu szczepionki na COVID-19. Takie informacje mogą się pojawić już po „jednym lub dwóch dniach” od szczepienia, ale – jak tłumaczy – może to być rzeczą całkowicie naturalną, niemającą nic wspólnego z samym szczepieniem…

 

Jako że nie badano ich na ludziach należących do takich populacji, nie wiemy jak dobrze szczepionki u nich zadziałają. Wiemy, że w przypadku słabej, starszej osoby większość szczepionek nie działa tak dobrze jak u osoby sprawnej i energicznej, nawet jeśli takie dwie osoby są w tym samym wieku – stwierdziła Kelly Moore, wicedyrektor ds. edukacyjnych Immunization Action Coalition. Moore odniosła się także do mieszkańców amerykańskich domów spokojnej starości. – Nie będziemy zaskoczeni, jeśli przypadkowo zauważymy, że szczepienie ma miejsce, a następnie ktoś umiera w krótkim czasie od otrzymania szczepionki. Nie dlatego, że ma to coś wspólnego ze szczepieniem, tylko dlatego że to miejsca, w których ludzie mieszkają u kresu swego życia – podkreśliła.

 

Jedną z tych rzeczy, co do których chcemy się upewnić, jest to aby ludzie rozumieli, że nie powinni niepotrzebnie się martwić, jeśli po rozpoczęciu szczepień pojawią się doniesienia o śmierci kogoś albo wielu osób, rezydentów domów opieki, w dzień lub dwa po przyjęciu szczepionki. To coś, czego należy się spodziewać jako normalnej okoliczności, w domach opieki ludzie umierają regularnie – stwierdziła Kelly Moore.

 

W zeszłym tygodniu panel ekspertów CDC zarekomendował szczepienia osób starszych, żyjących w ośrodkach opieki długoterminowej. Przeciwko opowiedział się tylko jedna specjalistka, Helen Keipp Talbot. Jak tłumaczyła, szczepienia zazwyczaj testuje się na osobach młodych i zdrowych, czemu towarzyszyła nadzieja, że efekty będą takie same w przypadku szczepienia osób starszych i schorowanych. Stanowi to powód do niepokoju.

 

W Niemczech Lothar H. Wieler, kierujący Instytutem Roberta Kocha, zaprezentował zupełnie inną optykę. Jak stwierdził, w jego kraju każdego dnia umiera około 2500 osób. – Oznacza to, że istnieje możliwość, i jest ona statystycznie bardzo prawdopodobna, że w związku ze szczepionką ludzie będą umierać. Wówczas rzeczą niezwykle ważną będzie ustalenie, czy przyczyną śmierci była szczepionka czy też istniejąca wcześniej choroba – stwierdził Wieler. – To właśnie dlatego potrzebujemy ośrodków gromadzących dane w sposób scentralizowany, by śledzić efekty uboczne – podkreślił.

 

Źródło: lifesitenews.com

mat

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(23)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy