8 kwietnia 2021

Spacer po plaży tylko w maseczce. Hiszpania wydała nowe koronawirusowe zalecenia

(źródło: pixabay.com)

Władze Hiszpanii powoli chcą wychodzić z zamknięcia kraju spowodowanego walkę z koronawirusem. Premier Pedro Sanchez ogłosił już, że nie będzie przedłużenia stanu zagrożenia epidemicznego. Teraz pojawiły się nowe komunikaty dotyczące plażowania.

 

Premier Pedro Sanchez już ogłosił, że obowiązujący w Hiszpanii od końca października 2020 roku stan zagrożenia epidemicznego, nie będzie przedłużany. Oznacza to, że obowiązujące restrykcje sanitarne potrwają najdalej do 9 maja.

 

Pojawiły się także nowe zasady jeśli chodzi o korzystanie z plaż. Tam wciąż maseczki będą obowiązkowe, ale tylko w czasie przemieszczania się po plaży. Obowiązek zasłaniania ust i nosa nie będzie dotyczył osób, które się opalają lub przebywają w wodzie.

 

Wedle danych ministerstwa zdrowia Hiszpanii, do środy przynajmniej jedną dawką zaszczepionych zostało 6,4 mln obywateli, czyli 16 proc. populacji. Obserwowany jest też spadek dynamiki zakażeń.

 

Źródło: dorzeczy.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(6)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie