2 kwietnia 2021

Stany Zjednoczone: Atak terrorystyczny w pobliżu Kapitolu

(Fot. Reuters / Forum)

Waszyngtoński policjant poniósł śmierć w wyniku ataku mężczyzny, który wjechał samochodem w barierę otaczającą Kapitol, a następnie zaatakował nożem funkcjonariuszy. Sprawca został zastrzelony.

 

Mężczyzna po zderzeniu z ochronną barierą wysiadł z auta i ruszył w kierunku stróżów prawa. Jednego z nich ugodził nożem.

 

Do szpitala trafiło dwóch policjantów, których stan określany był jako krytyczny. Jeden z nich zmarł. Napastnik, którego personaliów na razie nie podano, również zakończył życie w szpitalu, do którego odwieziony został po postrzeleniu przez mundurowych.

 

Budynek Kapitolu został zamknięty. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo obawiały się, że zagrożenie mogło być w dalszym ciągu realne.

 

 „Parlamentarzystów i pracowników Kongresu poproszono, by trzymali się z dala od okien i drzwi. Tym znajdującym się na zewnątrz w pobliżu Kongresu nakazano szukanie schronienia. Zamknięte zostały również ulice w pobliżu Kapitolu. Na miejscu są oddziały Gwardii Narodowej” – informował portal Polsat News.

 

Przed godziną 22:00 polskiego czasu służby odblokowały Kapitol, uznając, że sprawca działał sam i teren jest już bezpieczny, podało Radio Zet.

 

 

Źródło: Polsat News, Radio Zet

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(5)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie